Alternativní medicína

V poslední době můžeme celosvětově pozorovat vzrůst obliby alternativní medicíny. To znamená, že lidé mají stále častěji pocit, že jim klasická medicína nepomohla nebo nesouhlasí s tím, jakou léčbu jim lékař určí. Ideálem je, když se oba druhy léčby doplňují. Bohužel se nestává často, že by vám lékař doporučil bylinný lék, případně navrhl léčbu akupunkturou. Moderní medicína je založena na uměle vyráběných chemických sloučeninách. Na chirurgickém oddělení vám pak odstraní "zdravotní problém", aniž by se někdo zamýšlel nad jeho příčinou.

Jsme živé bytosti, tvořené tělem, duší a myslí a měli bychom být také posuzováni na všech těchto úrovních. Když se dostaví fyzický problém, měli bychom se zamyslet a hledat jeho příčinu. Je v moci každého z nás napravit jakýkoliv fyzický nedostatek či přebytek. Je jen na nás, zda o to stojíme. V dnešní hektické době hledáme rychlá řešení, která ale nejsou pro nás ta nejlepší. Problém se pak vrací, případně se prohlubuje a když začne selhávat jeden orgán, to přetíží další a další.

Vzdálili jsme se přírodě. Tomu, co je pro nás a naše těla to nejpřirozenější. Ve stravě do sebe dostáváme spousty uměle vyrobených chemických látek, o kterých ani nemáme představu, co v našem těle mohou po létech vyprovokovat. V ovzduší poletují toxické látky, které s každým nadechnutím putují do našich plic a jsou dál rozváděny krví po celém těle. Některé zvládneme vyloučit, ale část se jich ukládá. Ve vodě jsou obsaženy další toxické látky, hormony, hnojiva.

A co naše strava? Jak často se zamýšlíme nad tím, co vlastně jíme? Opravdu děláme vše pro to, aby nám naše tělo mohlo sloužit bez problémů?